+

+

Drodzy Czytelnicy, u progu nowego roku życzymy Wam wszystkim, Waszym rodzinom i przyjaciołom daru cierpliwości i wzajemnego zrozumienia w tych czasach pełnych zamętu i podziałów. Zaprzątają nam głowę konfliktami zbrojnymi, katastrofami czy w ogóle negatywnymi wiadomościami, które prowadzą do ciągłego napięcia nerwów, tak bardzo niebezpiecznego dla zdrowia. Odbija się to na kondycji rodzin, które w dużej części stają się częścią odległych – rzeczywistych lub pozornych – sporów, przenoszonych nawet do naszych domów. Stąd pochodzi między innymi tak wiele kryzysów małżeńskich, których skutkiem są dramaty dziecięce a także zagubienie młodzieży, ogłupianej masowo przez środki masowego przekazu.

Kończąc ten krótki wstęp, zacytuję słowa niedawno zasłyszane: “Chcesz wprowadzić pokój na świecie? Wracaj do domu i kochaj swoją rodzinę.” Święto Rodziny tradycyjnie następuje trzy dni po Wigilii, czyli 27 grudnia, ale obchodzone jest w pierwszą niedzielę po świętach Bożego Narodzenia. Umieszczonej tu modlitwie towarzyszy kopia obrazu z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach k. Warszawy. Przy tej okazji pomódlmy się o zgodę w rodzinach, możemy również otoczyć modlitwą chociaż jedno konkretne małżeństwo, które przeżywa kryzys.

MODLITWA za RODZINĘ

Wszechmogący, wieczny Boże – Ojcze, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i ziemi, prosimy Cię, strzeż nieustannie nasze rodziny z ojcowską dobrocią. Należąc do Twoich chrześcijańskich rodzin, całą nadzieję pokładamy w Twojej łasce i prosimy całym sercem: otaczaj nas swoją opieką.

Prosimy Cię, wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na rodzinę naszą i spraw, aby w niej rozwijała się miłość, zrozumienie, nadzieja i wiara tak w odniesieniu do Ciebie , jak i wzajemnie wśród członków naszej rodziny.

Niech nasza rodzina będzie świadoma, że jest cząstką Kościoła Chrystusowego i cząstką tej rodziny, która jednoczy cały nasz naród i ludzi całego świata w jedną wielką rodzinę, której Ojcem jesteś Ty, Panie Boże.

Panie Boże, nasz Ojcze miłosierny prosimy Cię o to przez zasługi Świętej Rodziny – Jezusa, Józefa i Maryi. Amen.

_________

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »